fbpx

Sign In

Naised Köögis kontsert, avatud kohvik

Häädemeeste Seltsimaja

Päeval kella 15 toimub tasuta Naised Köögis kontsert. Avatud on eraldi kohvik.

Seltsimajast

Häädemeeste seltsimaja asub Häädemeeste alevikus ning on kohaliku piirkonna kultuuri keskpunktiks, kus toimub palju erinevaid üritusi alatest jaanitulest kuni laatade ja erinevate käsitööringideni.

Naised Köögis

Naised Köögis on Eesti vokaalinstrumentaalansambel, mille liikmed on Kristiina Ehin, Sofia Joons, Katrin Laidre ja Kairi Leivo.

Ansambel sündis Viljandis, kus kõik neli naist toona elasid. Esimene kontsert toimus 2013. aasta aprillis Peterburis, samalaadse kavaga astuti üles ka 2014. aastal Tartu kirjandusfestivalil Prima Vista.

Ansambli Naised Köögis esimene heliplaat “See pole ainult sääskede ja siilide öö” ilmus 2015. aastal (kujundaja Kärt Einasto). 14 looga plaadil laulsid kõik ansambliliikmed, Sofia Joons mängis lisaks viiulit ja kitarri ning Katrin Laidre karmoškat. Külalisena mängis Silver Sepp klarnetit, pähklipilli ja trumme. Omaloomingu kõrval kasutati Linda Viidingu, Silver Sepa ja Joakim Thåströmi tekste.

Valsile “Benita” andis inspiratsiooni Tohisoo mõisa endine omanik Benita von Wrangell, kes abiellus rootslase Carl Mothanderiga.

2016. aastal võitis Naised Köögis pärimusmuusika auhinna Etnokulp kahes kategoorias: aasta uusfolkartistina ja aasta parima loo “Naised, naised” eest.

2017. aasta seisuga oli ansambli tuntuim laul räpplugu “Aasta ema”, mille videot oli aasta lõpuks Youtube’is vaadatud enam kui 1,9 miljonit korda.

Mis siin toimub?