Mentorite lood

Ka Pärnust võivad alguse saada globaalsed ettevõtted

Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatoris oma äri kasvatavaid ettevõtjaid nõustava Teaduspark Tehnopoli mentori Pirko Konsa sõnul võivad maailma muutvad ideed ja globaalsed ettevõtted Tallinna või Tartu kõrval alguse saada ka Pärnust. Üks edukas näide on inkubaatoris oma ideed arendanud, keskkonnasõbralikke tekke-patju tootev Dreamsville.

 

„Kui vaatame ettevõtteid, siis inimesed tulevad välja ideedega valdkondades, mida nad tunnevad. Näiteks Pärnus on mitmeid tugevaid mängunduse või digitaliseerimise ettevõtteid, mis juba olemuselt on väga globaalse haardega. Täna veel võib Pärnus tekkida vähem ettevõtteid kui Tallinnas või Tartus, aga seal on ka vastavad ülikoolid, kes pakuvad valdkonnas tegutsemiseks vajalikku alustuge ja õpetavad selle ala inimesi välja.

 

Edaspidi on loota, et tehnoloogiaettevõtlust tuleb juurde nii idavirust kui Pärnust. Harrastame järjest enam kaugtööd ja see annab geograafilist dimensiooni juurde. Dreamsville, keda inkubaatoris mentordasin, on väga globaalne ettevõte – nende partnerid on Aasias, kui Saksamaal, ettevõtte turud kuhu oma toodet müüakse on Skandinaavias ning Saksamaal. Dreamsville´i aasta eesmärk on ennast eksportturgudel tõestada. Asjaolu, et neil on olemas tugevad teadmised tekstiilitootmisest, on puhtalt seetõttu, et Pärnus on tekstiilitootmisel pikk ajalugu,“ rääkis Konsa.

 

Mentori sõnul tegi Dreamsville inkubatsioonis oldud aja jooksul läbi kiire arengu. „Meeskonnal oli mitmeid ideid, kuhu suunas areneda. Tänaseks on nad oma näo leidnud ja keskenduvad oma esialgsele ideele – toota keskkonnasõbralikult erinevaid patju-tekke, innovatiivseid raskustekke ja teha seda ringmajanduse põhimõtteid arvestades.

 

Mentori ülesanne ongi aidata alustavatel ettevõtjatel leida oma ideele õige fookus. Mentor aitab vastata olulistele küsimustele, toetab ja aitab mõista, kuhu suunas liikuda, leida eksperte ja kontakte, kellega suheldes õnnestub oma ideed veel arendada. Olgu selleks siis jurist, tootearenduse spetsialist vms. Mentor on vahendaja, kes aitab tuvastada, mis on ettevõtte arengut takistav suurim probleem ja leida ka lahendusi,“ märkis Konsa ja lisas, et Dreamsville´i asutajate kompetentsid on eriti tugevad selles, mis nad täna teevad. „Ettevõttel läheb hästi, neil on arvestatav käive, suured plaanid 2022. aastaks ja neil on välja mõeldud järgmised tooted. See on kinnitus, et nad on valinud õige suuna,“ ütles ta.

Meeskond on väärtus

Alles oma idee elluviimise mõtet veeretavatele ettevõtjatele soovitab Konsa alustada sellest, et defineerida, mis on see toode/teenus, mis peas on ja kui suur on selle järgi vajadus ehk millist probleemi sellega lahendatakse? „Sama tähtis on aga meeskond, kellega koos seda ideed ellu viima hakatakse. Näiteks Dreamsville´i puhul oli kohe selge, et kokku on saanud väga äge meeskond,“ märkis Konsa.

 

Kui sul on idee, mida soovid Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatorisse testima ja kasvatama tulla, siis uuri lähemalt SIIT.

Loe teiste lugusid

It seems we can't find what you're looking for.

Kui sul tekkis küsimusi või ettepanekuid, siis inkubantide nõustaja on Kaydi Tomson (ettevõtlusinkubaatori projektijuht)
telefon: 5650 4164
e-mail: kaydi@parnumaa.ee

Toetavad:

Koostööpartnerid:

Jälgi meid sotsiaalmeedias: