Pärnumaa, siidri- ja veinipiirkonnana annaks tulevikus kindlasti konkurentsieelise teiste piirkondade ees

Tori Jõesuu Siidri- ja Veinitalu OÜ

Tori Siidritalus valmistatakse siidrit Eesti õuntest. 2014ndast aastast on tegeletud oma talu rajamisega, kasvatatud mahedalt õuna- ja viinapuid ning valmistatud siidrit.

Miks just Pärnumaal? Sest siin on kodu ning maa, kus õunapuid kasvatada. Oleme kõikide oma toodete sünni juures, alates õunapuude paljundamisest ja pookimisest kuni pudelisse villimise ja etikettide panekuni. Meie siider valmib traditsioonilisel meetodil, kus pudelis kääritamine ja pikk laagerdamisprotsess annab siidrile eriliselt rikkaliku, maalähedase ning täidlase maitse.

2018 aasta sügisel avati külaliste vastuvõtmiseks Siidrisalong, mis asub Siidritalu tootmishoones. Siidrisalong on parim koht Soomaad külastavale matkaseltskonnale väikeseks hingetõmbe pausiks ja klaasikeseks siidriks. Läbi klaasseinte avaneb vaade tootmisruumidesse, kust võid märgata vilgast tegevust ja mitmesuguseid põnevaid siidrivalmistamise seadmeid. Siidrisalong on õige koht Tori Siidritalu toodete kaasa ostmiseks, kus peremees või perenaine aitab kliendi maitsemeelele sobiva toote välja valida.

Ettevõtte rajamine Pärnumaale oli tingitud sellest, et meil oli siin ootamas talukoht, kus sai siidritalu rajama hakata. Põllumaad olid viljapuude kasvatamiseks sobivad ja hing tegutsemistahet täis. Siidritalus on puuvilja- ja marjaveini tehtud vanaisade aegadest. Tänane pererahvas toetub esivanemate kogemustele, väärindades kohalikul, eripärase koostisega Soomaa mullal kasvanud puuvilju ja marju. Erilisel kohal on õuel kasvav vana, metsistunud õunapuu, mille omapäraselt mõrkja maitsega kuldõunu kasutame Tori Siidritalu ainulaadse siidri valmistamiseks. Tutvuda saab ka päris ehtsa põhjamaise viinamarjaistandikuga.

Meie unistus- Pärnumaa, kui siidri- ja veinipiirkonnana annaks tulevikus kindlasti konkurentsieelise teiste maakondade ees ning ka väljaspool Eestit.

Kes hindab turvalist elukeskkonda, pisut rahulikumat elutempot, ummikutevaba liiklust ja ilusat Pärnu suve, siis tasub Pärnusse kolimist ja siin ettevõtlusega alustamist kaaluda.

Ootame enda juurde tööle maatööst ja maa-elufilosoofiast lugupidavaid inimesi.

Võta ettevõttega ühendust
info@siidritalu.ee
Asukoht Jõesuu küla, Tori vald, Pärnumaa
Töötajate arv 2
Auhinnad ja saavutused Eesti parim mahetoode 2016a Baltikumi parim traditsiooniline siider 2018a Ciderworld (Frankfurt, Saksamaa) parim puuviljavahuvein 2019 III koht.