3 sammu ideest lahenduseni

Tänaseks on rohkem kui pool interneti liiklusest mobiilis. See tähendab, et veebis pakutud lahendused peavad olema mobiilisõbralikud. Kui asute tellima uut kodulehte või kampaanialehte on mõistlik alustada esmalt mobiilivaate disainimisest. Tänaseks on tehnoloogia arenenud niipalju, et esmase visiooni tegemiseks ja testimiseks ei pea oskama koodi või teadma erinevaid veebilehe toimimise põhimõtteid.

Räägime koolitusel sellest, kuidas populaarset Canva tööriista kasutades saate ise endale disainida meeldivad mobiilisõbralikud lahendused ning panna need tänu invisionapp rakendusele omavahel töösse. Lihtsalt öeldes, saate ise teha esmase prototüübi, kuidas potentsiaalne klient planeeritaval kodulehel liigub. Nii saate juba alguses testida kasutajamugavust ning panna paika põhimõtted kuidas koduleht lõpuks välja näeb. Kokkuvõttes annab see Teile lihtsa võimaluse luua esialgne visioon, mida siis hiljem reaalselt ellu viia. Nii hoiate kokku raha, sest veebiarendaja saab asuda koheselt tööle Teie soovitud lahendusega. Lisaks olete ka lõpuks ise lahendusega rohkem rahul.

Koolitusel räägime disainimisest mobiiliäpi näitel, kus muudame nupud ja muud klikitavad kohad linkideks, mis viivad meid järgmistele vaadetele. Nii saame tehtud töö avada mobiilis ja seda prototüübina testida. Peaaegu nagu oleksidki ise juba äpi loonud!

Koolitus on jagunenud kolme osasse: 1. Idee 2. Disain 3. Testimine

Registreeruda saab koolitusele siin: https://forms.gle/uPFg4tFGFTNANFSo6

Koolitus on tasuta ning kestab 3,5 tundi.

Koolitaja Maarja Pajusalu

Maarja Pajusalu on IT magistrikraadiga digikonsultant ja koolitaja. Ta on töötanud analüütiku ja projektijuhina tarkvaraarendusega tegelevates ettevõtetes ning lektorina Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis. Lisaks on Maarja tegelenud maalimise ja disainiga üle 15 aasta.

Koolitatavate tagasiside järgi on Maarja professionaalne, rahulik, põhjalik ja õppijatele individuaalse lähenemisega koolitaja. Alates 2020 on Maarja terviseinformaatika doktorant ja nooremteadur TÜ Arvutiteaduse instituudis.

Koolitus on kaasrahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondi toetuse andmise tingimustest “Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks” Pärnumaa PATEE programm 2020-2023 ja Pärnumaa Omavalitsuste Liidu poolt.