Tamiatics

Tamiatics OÜ kasvatas Pärnu Ettevõtlusinkubaatoris oma äriideed – pakkuda aianditele võimalust läbi masinõppe kujundada taimekasvatus strateegiaid. Tänaseks on ettevõtte loodud tarkvara mitmetes aiandites testimisel ja uuritakse maad Euroopasse laienemiseks.

 

Nagu paljud teised maailma muutvad ideed, sai ka Tamiatics OÜ alguse ühe asutajaliikme enda vajadusest. „Ta oli üle 10 aasta tegelenud köögiviljakasvatusega ja nägi vajadust muuta oma taimekasvatusega seotud tegevused optimaalseks ja võimalikult täpseks. Millal taimi kasta, kui palju kasta – need on ühed olulisemad küsimused, et juurekeskkond stabiilne hoida,“ selgitas ettevõtte üks asutajatest, Aare Raev. „Oleme saanud aru, et oma idee elluviimiseks peame lisaks andmeanalüüsile pakkuma ka andureid, et taimekeskkonnast kogu info kätte saada. Kasutame teiste loodud andureid ja enda loodud riistvara, et kogutud info jõuaks serverisse ja seda saaks analüüsida ning aiandi kasuks tööle panna,“ märkis ta.

34 miljardi euro suurune turg

Tänasesse päeva on nad oma ideega jõudnud suuresti tänu Ettevõtlusinkubaatori programmile. „Nagu iga ideega, oli ka meil võimalik edasi liikuda väga erinevates suundades. Meie peamine mentor Ivar Siimar ongi aidanud meil hoida seda joont, et liiguksime konkreetselt oma seatud eesmärkide suunas. Inkubaatori koolitused on andnud uusi teadmisi ja väärtuslikke kontakte. Oleme väga palju õppinud. Eriti positiivne on see, et kui muidu koolitustele minna, siis on grupp suur ja kui enda idee jõuadki läbi mõelda, siis koolitaja tavaliselt iga ideega tööd ei jõua teha. Meil on inkubaatoris väike grupp ja koolituse kasutegur on palju suurem,“ rääkis Aare.

Ta julgustab kõiki oma ideedega edasi töötama ja tegutsema hakata. „Idee otsas istudes ei juhtu midagi. Mida kauem istud, seda hapumaks idee läheb ja ilmselt on keegi teine sama ideed juba mingist otsast tegema hakanud. Mõistlik on hakata oma ideed katsetama, leida esimesed testkliendid, et üldse aru saada, kas ideel on jumet ja turgu,“ ärgitab Aare.

 

Tamiatics OÜ ideel potentsiaali on. Meeskond vaatab lisaks koduturule ringi ka Euroopas, kus on üle miljoni kasvuhoones köögivilju kasvatava aiandi, mille kogukäive ulatub 34 miljardi euroni aastas. Sellise suurusega turu nimel tasub tegutseda.

 

Kui sul on idee, mida soovid Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatorisse testima ja kasvatama tulla, siis loe meie programmist rohkem SIIT ja kandideeri kohe.

Loe teiste lugusid

The Book Poster

Ettevõtlik Pärnakas häkatoni võiduga Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori programmi sisenenud TuhatSõna meeskond hindab enim tugevaid mentoreid ja oma valdkonna spetsialistidest koosneva kontaktvõrgustiku …

Loe rohkem

Mateemik

Gerlika Ree oli enda välja töötatud haridusliku lauamänguga juba aasta turul, kui ettevõte Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatorisse sattus. Teine mäng valmis koos partneri Mariana Koppeliga juba loetud kuudega ning kiire arengu taga ongi suuresti inku programm ja hea tugimeeskond.

Loe rohkem

Pärnu Loomelinnak

Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori programmi sisenesid esimeses lennus peamiselt uudsed ja nutikad tooted/teenused. Andres Tölp, kes igapäevaselt tegutseb Pärnu linnaorkestri produtsendina, võttis …

Loe rohkem

Kui sul tekkis küsimusi või ettepanekuid, siis inkubantide nõustaja on Kaydi Tomson (ettevõtlusinkubaatori projektijuht)
telefon: 5650 4164
e-mail: kaydi@parnumaa.ee

Toetavad:

Jälgi meid sotsiaalmeedias: