fbpx

Sign In

Säärepaela töötuba ja Tarbatu kontsert

Kihnu Muuseum

Maal Elamise päeval Kihnu! Avasta kogu saart ning külasta teemapäeval Kihnu muuseumi, kus toimuvad säärepaela töötoad ning esineb Tartumaalt eraldi kohale sõitnud laulukoor Tarbatu.

Muuseumit saab külastada kell 10.00-18.00

Ekspositsioonide külastus tavahindadega (5€ – täiskasvanud,  3€ – õpilane ja 10€ pere). Töötoad ja kontsert on tasuta!

Töötuba

Toimuvad terve muuseumi lahtioleku aja ja on tasuta.

Kihnus ei kanta säärepaela nii nagu Mandri-Eestis, ümber sääre seotuna. Neid valmistatakse pulmadeks, kus pruut seob paela ümber veimede, mida ta kingib peigmehe sugulastele. Tähtsamad pulmategelased saavad veimed, mis on seotud vööga, ülejäänutele antakse säärepaelaga seotud veimed. Meestele seotakse veimed säärepaelaga üle õla. Säärepaela kutsutakse Kihnus ka pulma- või laulupaelaks. Viimati mainitud nimetus tuleneb sellest, et laulunaistele kingitakse mitmepäevase pulmas laulmise eest samuti säärepael.

Kontsert kell 17:00

Päeva lõpetab Kihnus esmakordselt esinev laulukoor Tarbatu Tartumaalt. Koor alustas tegevust juba 1980. aastal rahvalaulukoorina, kelle missiooniks oli hoida elus eesti folkloori ja regivärsilisi rahvalaule. Üsna pea hakkas koor aga laiendama oma repertuaari, lauldes ka eesti rahvalaulude kooriseadeid ning eesti heliloojate uuemaid ja vanemaid teoseid. Aja jooksul on repertuaar rikastunud väga eriilmeliste teostega ning nüüd Maal elamise päeval saavad Kihnus kõlama vaid parimad palad! Kontsert on tasuta.

Mis siin toimub?