fbpx

Sign In

Pärnumaa metsikute maitsete sügisgurmee õhtusöök

Tõstama Meierei

Rändlinnud kogunevad parvedesse… Terve suve rannaniitudel maiustanud lambad on kenasti ümmargused… Metsad pilgeni seeni täis… Õuntest ei ole puudust…Sügisene saak inspireerib toidukunstnikke.

Meierei Resto teeb vaid üheks septembrõhtuks uksed lahti!

Peakokk Timo Otstaveli 4-käiguline gurmeeõhtusöök toimub Meierei Restos laupäeval, 24. septembril 2022 Maal Elamise Päeva ja Romantilise Rannatee gurmeenädalalõpu raames.

Aeg tulla sõpradega maale head sööki, jooki ja sügist nautima! Reserveeri koht 4 -10 seltskonna pidulauas, tulla saabki ainult eelbroneeringuga. Eriti mõnus muidugi koos hotellipaketiga – vt. allpool.

Pärnumaa metsikute maitsete sügisgurmee

 • VÄRATI METSIK PART
  Metspardi filee, suitsune peet, pirn siirupis, röstitud metspähklid
 • II KAVARU RANNALAMMAS
  Lambakarree, kartulipüree trühvlijuustuga, röstporgand, madeira kaste
 • III TÕSTAMAA ÕUN
  Küpsetatud õun, pralinee, sabayon kaste
 • IV MEIEREI JUUSTUVALIK
  Maja lemmikjuustud, rukkikrõps, õuna chutney

Hind: 59€/1 inimene, kohad ainult eelbroneeringutega ja ettemaksuga. Joogid lisatasu eest.
Õhtusöögi alguskellaeg vali vastavalt oma eelistustele 18.00 või 19.00.
Broneerimine: tostamaa.meierei@gmail.com
Telefon: 5887 0556

Taustast

Tõstamaa Meierei (kunagise nimega Tõstamaa Võitööstus) ajalugu ulatub aastasse 1924.  Kuni 1998. aastani tegutsetigi tublilt piimatoodete tootjana. Kõrvalmajas, kus praegu asuvad suvituskorterid, paiknesid remonditöökoda, tootmistsehhi diisliruum ja meierei tähtsamate töötajate korterid. Alates 1998. aastast seisis meierei pea kaskümmend aastat hüljatuna. Tõsi, mitmel korral on erinevate ideede ja projektidega üritatud hoonele elu sisse puhuda.

Meierei ja selle ümbrus hakkas tasapisi muutuma aastal 2015, kui kõrvalmaja oma suvekoduks korrastama asusime. Hoonete olukord oli nukker. Mõlemad majad täiesti elamiskõlbmatud, võsastunud park täis ohtlikke puid, hoovi peal laiutasid tööstusjäätmed. Rahulikult tegutsedes hakkasid majad ja ümbrus ilmet võtma.
2017-aastal jõudis lõpule suvemaja ja aia korrastamine ning 2021. suvel avati meierei peahoones pidulikult esimesed hotellitoad ja basseiniterrass. Samuti on korrastatud park, kus suvel veedavad aega lambad. Teha on aga veel ja veel… Vaata rohkem infot kodulehelt.

Mis siin toimub?