fbpx

Sign In

Käsitöökeskuse tutvustus, vestlusring, saab proovida roositud kinda kudumist

Tõstamaa Käsitööpood

Pärandvara näitus. Rahvarõivaesemed, kangad, vaibad Läänemaalt ja Muhust. Tutvustatakse roositud kinnaste kudumist, saab ka ise proovida.

Kell 12 näitusesaalis ülevaatlik vestlusring, mida saab Tõstamaal teha. Käsitöökeskuse tegemiste, täiskasvanute ja lasteringide tutvustus. Kokkusaamine toimub Tõstamaa Käsitööpoes!

Käsitööpoest leiab palju muud kohalikku ja ka kaugemalt pärit käsitöökaupa. Tegemist on kohaga, kust iga Tõstamaad külastav inimene peaks läbi astuma.

Külalisi oodatakse 10-16.

Käsitöökeskusest

Tõstamaa Käsitöökeskus on piirkonnas väga tuntud ning see koondab endas osavaid käsitöötöötegijaid. Kõige tuntumaks tooteks on kindlasti roositud kindad, mille kudumistehnikat ka maal elamise päeva raames tutvustatakse. Tegemist on tehnika, kus kootakse põhivärviga parempidist pinda ning mustrilõng liigub sarnaselt tikkimisest tuntud eelpistega töö ette ja taha. Roosimistehnika kujunemiseks on tõuget andnud rootsi ja saksa vastavad eeskujud. Roosimistehnika oli levinud peamiselt Edela-Eestis ja seda on kasutatud peamiselt nii kinnaste kui ka sukkade kaunistamisel, mis etendasid suurt osa pulmakommetes. Roositud kinnaste õitseaeg oli 19. sajandi teine pool. Tõstamaa kindad on valgel põhjal ja eriti rikkaliku kaunistusega.

 

Mis siin toimub?