fbpx

Sign In

Avatud kohvik, toimub sügislaat ning metsaretked

Vana Kooli Kohvik

Maal Elamise Päeval avab enda uksed kõrgelt tunnustatud Lindi Vana Kooli kohvik, kus pakutakse metsa- ja meregurmeed. Kohvik avatakse kella 12’st ja uksed on avatud niikaua kuni külastajaid jätkub.

Kell 12-14 toimub kohviku ees sügislaat, kus müüakse kohalikku toitu ja käsitööd.

13-15 toimuvad metsaretked, kust tutvustatakse metsas pakutavaid toiduande. Ekskursioon maksab 10€/inimene.

Nii ekskursioonile kui ka kohvikusse oleks mõistlik ennem kohta kinni panna. Rohkem infot saab Anneli Koppelilt (5439 0621, anneli.koppel@gmail.com).

Lindi Vana Kooli kohvikust

Söögikoht valiti 2023. aastal White Guide restoranide hulka. Tegemist on põhjalikuma Eesti restoranide juhiga, kuhu jõudnud vähesed maal toimetavad restoranid.

Tsiteerime koha tutvustust nende endi kodulehelt:

Inimesi, kes edendavad maaelu ja innustavad sellega teisigi, kutsutakse Eestis maa soolaks. Maasoolane tegevus uute söögikohtade avamise näol on eriti suure hoo sisse saanud viimastel aastatel. Hea näide ühest niisugusest on Vana Kooli Kohvik Lindil.

Söögikoht 300 inimesega külas ei kõla kauakestva äriideena, aga kõik oleneb sellest, kuidas söögikohta pidada. Lindi vanasse koolimajja meeldib külarahval koguneda mistahes üritustega seoses ja ka niisama sööma. Möödasõitjad võtavad hoo maha ja keeravad sisse, sest vana puumaja puude varjus tundub kuidagi ligitõmbav.

Uksehoidja ametit peab ja külaliste meelelahutuse eest hoolitseb perenaise taksikoer. Kooli söögisaal on ajatu miljööga, midagi uut ja modernset siit ei leia. Kõik on taaskasutatud. Ehe kodutoit peamiselt oma küla toorainetest Rootsi laua formaadis sobib sellesse miljöösse oivaliselt. Maa soola saab kogeda Lindil aastarinselt.

Allikas

Mis siin toimub?